Korty Warszawa – na jakich wygrywają najwięksi gracze?

Pierwsza warstwa jaką mają korty Warszawa to zazwyczaj formacja, a jej celem jest służenie jako bariera pomiędzy podłożem a kortem. Jest również znany jako podkład i blokuje korzenie i materię organiczną przed uszkodzeniem kortu. Warstwa formacji zapewnia płaską glebę pod zabudowę kortu. Druga warstwa nazywana jest podkładem, a jej głównym celem jest zapobieganie oszronieniu kortu. Dlatego ta warstwa jest dodawana w celu umożliwienia odwodnienia kortu, zapobiegając ewentualnemu oszronieniu.

Fundament (znany również jako podkład) zwykle mierzy od 14 do 28 mm i powinien leżeć około 150 mm poniżej rzeczywistej powierzchni. Odwodnienie fundamentu kortu będzie się różnić w zależności od powierzchni; ponieważ korty Warszawa – te gliniane i trawiaste wymagają pewnej wilgoci, fundament nie powinien spływać w 100%. Trzecia warstwa kortów w Warszawie jest bazą regulacyjną, a jej skład jest bardzo zróżnicowany w zależności od powierzchni. Ta warstwa służy do stworzenia stabilnej i płaskiej powierzchni, na której będzie leżała rzeczywista powierzchnia. Wreszcie czwarta i ostatnia warstwa nazywana jest powierzchnią ścieralną. To jest warstwa, którą faktycznie widzimy, gdy patrzymy na kort tenisowy.

Ta warstwa kortów Warszawa może składać się z kilku mniejszych warstw, w zależności od powierzchni. W 2008 roku, kiedy Gustavo Kuerten grał swój ostatni mecz w historii na Roland Garros, został uhonorowany nagrodą, która reprezentowała kawałek centralnego kortu turnieju. Na poniższym obrazku widać wszystkie warstwy, które składają się na ceglane korty Warszawa, woj. mazowieckie.